Düğün Fotoğrafçısı Sedat; Uzun bir süre Serbest Fotoğrafçı olarak kurumsal firmalara hizmet verdikten sonra, 28 Eylül 2009 yılında Düğün ve Etkinlik Fotoğrafçılığında kendi şirketimi açmaya karar kıldım ve bugün onlarca çiftin en mutlu anını ölümsüzleştirerek Hayali Kareler’in miladını oluşturdum.

2009 yılında tek kişiyle başladığım bu yolculuk, bugün birlikte olduğumuz Post Prodüksiyoncusundan, Fotoğrafçısına, Kameramanından, Asistanına işine aşık, genç insanların bulunduğu bir serüvene dönüşmüş durumda. Fotoğrafçılık gibi, yapılan işin sonucunun fazlasıyla somut olduğu bir sanat dalında, söz sahibinin “kelimeler” değil “kareler” olması gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda, Hayali Kareler olarak, çiftlerimizin yüzünde bıraktığımız tebessümün en büyük referansımız olduğunu düşünüyorum.

Şimdilerde Maltepe’de küçük bir atölyede çiftlerimizle toplantılarımızı gerçekleştiriyor ve onlar düğün fotoğraflarının, save the date, trash fotoğraf çekimleri hakkında hangi mekanda, hangi konseptte, çekim süresini konuşarak birlikte hemfikir oluyoruz. Çiftlere rehber olmaktan aldığımız büyük keyif çektiğimiz fotoğraflara da yansıyor. Maltepe’de ki Düğün Fotoğrafçılığı Atölyesi’ne sadece evlenecek çiftlerimiz gelmiyor. Aynı zamanda sevgili Barış Manço’nun da dediği gibi kısa boylu vatandaşlarımızda geliyor, onlarında fotoğraflarını çekiyoruz. Yani uzun lafın kısası atölyemizin kapıları herkese açık olup fotoğraf dostlarını, sanat dostlarını bir kahve içmeye bekliyoruz. 🙂