Sedat Çakır

Tasarımcı & Fotoğrafçı

Fotoğrafçılık Deneyimim

Fotoğrafçılığa 16 yaşımda Cengiz Uğur Fotoğrafçılık’ta çıraklık yaparak başladım. Daha sonra fotoğrafçılık kariyerime sadece düğün fotoğrafçısı olarak devam etme kararı alarak serbest çalışmalar gerçekleştirdim.

Grafik Tasarım Deneyimim

Liseyi grafik tasarım ve fotoğrafçılık üzerine okuduğumdan dolayı ikinci bir meslek daha edindim. İstanbul’da dijital reklam ajanslarında tasarımcı olarak çalıştım. Dijital tasarım deneyimimi fotoğrafçılıkla birleştirmekten keyif aldığımdan dolayı grafik tasarım benim hayatımda vazgeçilmez bir öğesi oldu.

5

Kamera

500.000+

Fotoğraf

100+

Müşteri

12

ŞEHİRDE

Hayali Kareler Fotoğrafçılık

16 yaşımda çırak olarak başladığım fotoğrafçılık mesleğini uzun süre sektördeki fotoğrafçı meslektaşlarım adına çalışırken aynı zamanda kendi markamı ve adımı kullanarak sektörde fotoğrafçılık yapmaya karar verdim.

Düğün fotoğrafçılığı sektöründe olan fotoğrafçıların aksine sadece düğün fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaşarak evlenecek olan çiftlerin düğün hazırlığı aşamasında yardımcı olmaya başladım. 2009 yılında alan adım www.hayalikareler.com web sitemi oluşturarak markamın ve şirketimin ilk temellerini attım.

2014 yılında Maltepe’de ilk fotoğraf atölyemi açtım. Ancak 1,5 yılın sonunda yurtdışında gerçekleştirdiğim proje için ofisimi kapatma kararı alarak şirketim ve markam Hayali Kareler Fotoğrafçılık yine öncelikli olarak benimle iletişime geçen evlenecek olan çiftlerime, organizasyon şirketlerine düğün fotoğrafçısı olarak hizmet vermeye devam ediyorum.